
Projekt „do_wordpress();”
AKTUALIZACJA 28.01.2022
Poniższe materiały pozwolą Ci stworzyć stronę www opartą o WordPress bez jakiekolwiej wiedzy!
Sprawdź:
- Postawy HTML
- Podstawy CSS (już wkrótce)
- Podstawy PHP (już wkrótce)
- Podstawy Bootstrap Grid (już wkrótce)
- Podstawy WordPress (już wkrótce)
- Podstawy Advanced Custom Fields (już wkrótce)
- Podstawy jQuery (już wkrótce)
AKTUALIZACJA 22.01.2022
UWAGA!!! Zmiana planów, mam nadzieję, że na lepsze!
W ramach projektu powstanie również kilkadziesiąt materiałów wideo zawierających podstawy HTML, CSS, PHP, jQuery, Bootstrap Grid, WordPress oraz podstawowych wtyczek których używam do tworzenia stron. Wszystko po to, by każdy miał możlwiość zacząć od zera i stworzyć właśną stronę.
Materiały wideo zaczną się pojawiać na przełomie marca i kwietnia.
Czym jest projekt „do_wordpress();”?
Projekt, którego nazwa nawiązuje bezpośrednio do WordPress’a i funkcji do_action(); ma na celu pokazać, w jaki sposób tworzę strony www oparte o CMS WordPress, a także pokazać Ci, że nie jesteś skazany na szablony dostarczone przez WordPress’a. Nie musisz również kupować szablonów, które często są niskiej jakości i prędzej czy później padają ofiarą wirusów.
Śledź wpisy z serii „do_wordpress();” i stwórz swój pierwszy szablon!
Zanim zaczniemy, chcę Cię poinformować, że jestem programistą-samoukiem. Wszystkiego, o czym tutaj przeczytasz, nauczyłem się samodzielnie. Nie brałem udziału w żadnych kursach programowania, ani nie ukończyłem takiego kierunku. Dlatego też liczę na Twoją wyrozumiałość, gdy pomylę funkcję z metodą lub będę używał potocznego języka.
Czego potrzebujesz, aby zbudować swój szablon?
Aby zacząć budować swój szablon na podstawie wiedzy zdobytej w moich wpisach, będziesz potrzebował trochę podstawowej wiedzy z zakresu języka HTML (którego kurs możesz znaleźć tutaj) oraz styli CSS (których kurs możesz znaleźć tutaj).
W związku z powyższym zakładam, że znasz już podstawy HTML czy CSS, gdyż prezentowane przeze mnie zagadnienia będą jedynie opisywały funkcje i sposób ich wywoływania. Całym front-endem będziesz musiał zająć się sam, co sprawi, że Twój szablon będzie dokładnie taki, jak chcesz!
Oprócz wspomnianych podstaw będziesz potrzebował uruchomionej kopii CMS WordPress, a w związku z tym hostingu wraz z bazą danych MySQL.
W serii wpisów będę opisywał zarówno natywne funkcje WordPress’a jak i te dodatkowe. Artykuły będą dotyczyły dodatkowych funkcjonalności, które będą wymagały instalacji kilku wtyczek: Advanced Custom Fields PRO, Klasyczny edytor oraz Contact Form 7.
Niestety część z nich jest płatna…
Support dla Wspierających
Dla wspierających mnie na Patronite (w budowie) służę pomocą w kwestiach WordPress’owych. Patroni otrzymują możliwość zarówno konsultacji, jak i otrzymania gotowego serwera wraz z zainstalowanym CMS WordPress zawierającym wtyczki, które są wymagane do kontynuowania nauki.
Zaczynajmy!
Planuję publikować kolejne artykuły we wtorki, czwartki oraz soboty o godzinie 21:00.
Masz pytania? Pisz na czesc@wojtekjakiela.pl bądź szukaj mnie w socialkach.
Do zobaczenia!